09133239584

اصفهان

ساعت کاری 10:00-18:00

کانفیگ امنیتی وردپرس

بارها و بارها شنیده ایم و دیده ایم که سایتی هک شده است .هک شدن سایت چیزی خارج از عرف نمی باشد ، پس بهترین راه حل در نظر گرفتن تنظیماتی امنیتی برای سایت ، سرور و ….. می باشد.سایت های وردپرس شاید بخاطر opensource  بودن بیشتر در مرض هک شدن قرار دارند.البته در صورتی که به روز رسانی به صورت منظم انجام گیرد ، تا حدودی از این مشکل کاسته شود ولی این راه حل پاسخگوی 100% امنیت سایت شما نخواهد بود.ولی با این حال این به روز رسانی های وردپرس برای امنیت و ثبات سایت وردپرس بسیار ضروری است. شما باید مطمئن شوید که هسته اصلی وردپرس شما به روز رسانی می شود.

آیا خود وردپرس مشکل امنیتی دارد؟

خیر، وردپرس به خودی خود امن است و صدها توسعه دهنده و برنامه نویس روزانه آنرا بررسی می نمایند.

چرا کانفیگ امنیتی وردپرس اینقدر اهمیت دارد؟

یک سایت وردپرسی هک شده می تواند آسیب جدی به کسب و کار وارد نماید.هکرها می توانند یک سایت طراحی با وردپرس هک شده می تواند باعث آسیب جدی به درآمد کسب و کار و شهرت شما شود. هکرها می توانند اطلاعات کاربر، رمزهای عبور،  با نصب نرم افزارهای مخرب را سرقت کنند .در بعضی مواقع حتی صاحبان کسب و کار باید مبالغی را به هکرها پرداخت نمایند تا بتوانند مجددا به سایت خود دسترسی پیدا کنند.اگر سایت شما ، مربوط به کسب و کارتان است ، باید توجه بیشتری به سایت خود داشته باشید.همان گونه که صاحبان کسب و کارهای فیزیکی از اموال و ساختمان خود در برابر سرقت محافظت می نمایند ، کسب و کار آنلاین نیز باید از سایت خود محافظت نماید.

کانفیگ امنیتی وردپرس

دلایل هک شدن سایت وردپرس

شایع ترین دلیل هک شدن سایت ، رمزهای عبور ساده و قابل پیش بینی خواهد بود.با انتخاب رمز عبور قوی می توانید نفوذ به سایت خود را برای هکرها سخت نمایید.نه تنها برای سایت بلکه برای تمامی حساب های ftp ، رمز سرور ، و ایمیل ها نیز رمز عبور قوی استفاده نمایید.

سرویس میزبانی سایت وردپرس شما ، یکی از مهم ترین نقش ها را در امنیت سایت شما ایفا می نماید.یک سرویس میزبانی خوب با اقدامات پیش گیرانه ، محافظت از سرور خود را در برابر تهدیدات رایج انجام میدهد.

استفاده از پلاگین ها و قالب های نال شده ، که در آنها کد مخرب وجود دارد، یکی از دلایل نفوذ پذیری سایت شما خواهد بود.متاسفانه افراد مبتدی پلاگین های ترجمه شده را از سایت های غیر معتبر تهیه می نمایند ، و هیچ کسی آگاه نیست که چه کد مخربی شاید در این پلاگین ها و قالب ها وجود خواهد داشت.برای جلوگیری ازاین مسئله بهتر است نصب قالب و افزونه وردپرس توسط تیم مسلط به پشتیبانی وردپرس انجام گیرد.

راه های پیشگیری جهت هک شدن سایت وردپرسی

1 – انتخاب پسوردهای سخت و غیر قابل هک

2- انتخاب سرور مناسب

3- خرید قالب و پلاگین از سایت های معتبر

4- به روز رسانی پیوسته وردپرس

5 –  استفاده از SSl

6 – استفاده از پلاگین ها امنیتی  و کانفیگ آنها

7 – سپردن کانفیگ امنیتی سایت به تیم ها و افراد مجرب

تیم ایمن وردپرس در این زمینه تمامی تلاش خود را انجام خواهد داد، تا استرسی صاحبان کسب و کار را به حداقل رساند.

نکته : هیچ سایتی به صورت 100 % غیر قابل نفوذ نخواهد بود، ولی می توان تا 99 % درصد آنرا با به کاربردن موارد امنیتی تضمین نمود.

در زمانی که طراحی سایت وردپرس انجام میگیرد ، رعایت نکات ایمنی بسیار مهم تر می باشد.